חלונות הזזה

בתכנון הבית, אחת הקטגוריות המרכזיות להן יש לתת את הדעת בבואנו לבחור חלונות עבור הבית, היא סוג הפתיחה המאפיין כל חלון וחלון. כמובן שלא חייבים לבחור סוג פתיחה אחד לכל הבית, ואפשר להתאים לכל חדר סוג שונה של חלון או פתיחה על פי העיצוב והשימוש של החדר. קיימים כמובן מספר סוגי פתיחות שונים, כאשר אחד המרכזיים והפופולאריים ביותר שביניהם הוא חלון הזזה. מדובר בפרופיל חלון שיש בו שני כנפיים, והפתיחה נעשית על ידי הזזה של אחת הכנפיים הצידה, במקביל לכנף השני. סוג זה של חלונות הפך נפוץ ביותר בעשורים האחרונים בבתים, דירות ומשרדים בארץ, ממספר סיבות שונות. מהם המאפיינים של חלונות הזזה אשר הופכים אותם לנפוצים, פופולאריים ומומלצים כל כך עבור בתים רבים, מהם יתרונותיהם העיקריים ומה יש לחלונות אנדרסן להציע במסגרת קטגוריה זו?

חלונות הזזה
סדרה 100

חלונות הזזה
סדרה 200

חלונות הזזה
סדרה 400

חלונות הזזה
סדרה E

חלונות הזזה – מאפיינים ויתרונות על פני סוגי פתיחות נוספים

עבור מי שאינו מבין בדיוק למה הכוונה בביטוי "חלונות הזזה", נציין כי ביטוי זה הוא במובן מסוים שם כללי, המהווה קטגוריה בפני עצמה – ניתן למצוא סוגים רבים ושונים של חלונות הזזה, כאשר הרעיון הכללי בכל הסוגים הללו הוא דומה – מדובר בחלון אשר נפתח בהזזה, או ב"החלקה" לצד, בניגוד לחלונות אחרים אשר נפתחים לכיוונים שונים, דוגמת פנימה והחוצה מהחדר, או למעלה ולמטה. החלון בעצם עשוי משני כנפיים במסגרת אחת, אחד לצד השני. בבואנו לפתוח חלונות הזזה אנחנו פשוט מזיזים ומחליקים אותם הצידה על גבי מסילה, כך שכנף אחד נפתח לכיוון הכנף השני. מדובר במסילה כפולה, כך שחלק מהחלון מוזז ונפתח במקביל לחלק השני, כך שמתקבל מפתח חלקי.
אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של חלונות הזזה על פני סוגי פתיחות אחרים, ובמיוחד בהשוואה לחלונות הנפוצים כל כך הנפתחים פנימה אל תוך חלל החדר, או החוצה ממנו, הוא כי במקרה של חלונות הזזה הפתיחה היא חסכונית ביותר במקום. במקום שהחלון הפתוח יתפוס מקום נוסף במרחב של החדר הוא בעצם נפתח "על גבי עצמו", ואינו תופס מקום נוסף. במדינה כמו ישראל, בה רבות מן הדירות הן קטנות יחסית ומוגבלות במקום, ורבים מהבתים ובנייני המגורים בנויים בסמיכות רבה אחד אל השני, יתרון זה הוא משמעותי – במקום לתפוס חלק נוסף מהמרחב של החדר (המצומצם בכל מקרה ברבים מן המקרים), או להיפתח החוצה אל עבר המבנה הסמוך או הגינה הקטנה של הבית, חלון ההזזה נפתח ממש במקום, בלי לתפוס עוד סנטימטר מעוקב אחד של חלל. חלון הזזה הוא בדרך כלל חלון רחב, שנותן תמונת מבט רחבה על הנוף שבחוץ. נכון יותר להתקין אותו בחדרים שבהם יש רהיטים או ארונות. כמו למשל במטבח, שם נוח להתקין חלון הזזה מעל לשיש, ולא חלון הרמה. או בחדר ילדים מעל למיטה ועוד. קיים סוג נוסף של חלון הזזה שבו הכנף הנפתח מחליק לתוך "כיס" או חלל שקיים בקיר, וכך מאפשר פתיחה מלאה של כל החלון. חלון זה אינו מומלץ מיכוון אין דרך לבודד את החלל הזה, והוא בעצם יוצר גשר קור את תוך הבית. אין דרך לחפות על הפגיעה בבידוד הבית, ולכן עדיף לרכוש חלונות הזזה קלאסיים, ללא אפשרות של הכנסת כנף החלון לתוך הקיר.
פתרון זה, של חלונות ודלתות הזזה הפך כאמור פופולארי ביותר בארץ בשנים האחרונות, הן בגלל יתרון משמעותי זה והן מפאת יתרונות נוספים, דוגמת מאפיינים אסתטיים (קווים נקיים ומינימאליים), פשטות ואיכות מנגנון הפתיחה ועוד.

חלונות שמשתלם לרכוש רק כאשר מדובר במוצר איכותי – חלונות הזזה של אנדרסן

נקודה חשובה ביותר שכדאי להכיר ולקחת בחשבון במידה ואתם מתעניינים ברכישת חלונות הזזה לבית או למשרד היא החשיבות הרבה של רכישת מוצר איכותי ביותר במקרה זה. היתרונות השונים אשר הפכו את חלונות ההזזה לנפוצים ופופולאריים כל כך בישראל לאחרונה באים לכדי ביטוי במיוחד כאשר מדובר בחלונות הזזה איכותיים, כאלו אשר המסילות ומנגנון הפתיחה שלהם עשוי בצורה איכותית ומושלמת. במקרים אחרים, בהם מדובר בחלונות הזזה מאיכות ירודה, הפתיחה והסגירה של החלונות עלולה להתקלקל לאחר זמן קצר, ולהפוך את השימוש בחלון או בדלת ההזזה למקרטע ומציק. במקרים רבים חלונות ההזזה עלולים אף להיתקע לחלוטין, ובמקרה זה יהיה עלינו להתחיל לתקן ולהחליף חלקים – כאב ראש והוצאה כספית לא קטנים, מהם ניתן להימנע מבעוד מועד באמצעות רכישת חלונות הזזה איכותיים מלכתחילה.
חלונות הזזה הם לרוב נחשבים לנקודת תורפה לגנבים, וקל יחסית לפרוץ אותם. חברת אנדרסן שמה לה למטרה לתת דגש מיוחד על הבטיחות בנעילה של חלונות הזזה נגד פריצות. בהתקנת חלונות הזזה של אנדרסן אתם משקיעים גם בביטחון של ביתכם.
חלונות ההזזה של אנדרסן מתאפיינים בכל היתרונות המשמעותיים של שאר המוצרים שמציעה אנדרסן – ללא ספק היצרנית הגדולה, האמינה והאיכותית ביותר של חלונות בעולם. במידה ואתם מתעניינים בחלונות הזזה איכותיים אשר ישרתו אתכם נאמנה שנים רבות וארוכות בצורה חלקה וללא בעיות מיוחדות – הגעתם למקום הנכון.

לפרטים נוספים אודות חלונות אלומיניום, חלונות מבודדים, חלונות קיפ, חלונות עץ, חלונות בלגיים ודלתות כניסה לבית של חברת אנדרסן המומחים בייצור חלונות מעוצבים ודלתות כניסה מעוצבות. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני בטלפון מספר 077-8040240, או להשאיר פרטים ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.

בקשה להצעת מחיר

על מנת שנוכל לחזור אליכם עם כל העזרה שנוכל להציע, אנא השאירו פרטים:

077-80-40-240 מספר הטלפון של חברת אנדרסן ישראל

אפשר גם בטלפון:

דילוג לתוכן