חלונות בלגיים

במהלך התכנון והבנייה של בית,דירה או כל מבנה חדש, תמיד מושם דגש מיוחד על בחירת חלונות מעוצבים. אלו למעשה מהווים את השטחים המחברים בין הבית לבין החוץ, מאפשרים לאור השמש הטבעי לחדור אל פנים הבית ולנוף להישקף מבעדם, מספקים את הדרך הטובה ביותר לאוורר את הבית וגם מציבים אתגרים מסוימים, בעיקר מבחינת בידוד תרמי ונזילות מים פוטנציאליות. חלונות בלגיים פכו נפוצים ופופולאריים ביותר בעולם האדריכלות והעיצוב בשנים האחרונות, במיוחד במדינות כמו ישראל. מה מאפיין חלונות בלגיים ומהם היתרונות של החלונות הבלגיים של חברת אנדרסן?

חלונות בלגיים סדרה Heritage

חלונות בלגיים סדרה 400

חלונות בלגיים סדרה 100

פרופיל צר וחלוקות אפשריות שונות של שטח החלון – חלונות בלגיים

על מנת להבין מה בדיוק מאפיין חלונות בלגיים אל מול חלונות אחרים ו"רגילים", כדאי להתייחס לשני החלקים העיקריים המרכיבים כל חלון – הזכוכית והמסגרת (המכונה גם "פרופיל"). בעוד בכל חלון ניתן למצוא את הזכוכית ואת המסגרת, חלונות שונים נבדלים ביניהם הן בסוגי הזכוכיות והפרופילים והן בחלוקה בין שני החלקים. חלונות בלגיים הם חלונות המתאפיינים במסגרות דקות יחסית (פרופילים דקים), מה שמותיר שטח רב לזכוכית עצמה, ומאפשר כניסה רבה של אור טבעי אל פנים המבנה.
בעיקר בחלונות מהם מעוניינים שיישקף נוף יפה או שיאפשרו כניסה של אור טבעי לבית, אוהבים מעצבים ואדריכלים להשתמש בחלונות בעלי מפתחים רחבים יחסית, על מנת ליצור פתח רחב ידיים בקיר המבנה ולאפשר לכניסה רבה של אור מבחוץ. חלון בלגי מהווה פתרון מושלם עבור מצבים אלו שכן הפרופילים הדקים יחסית המאפיינים חלון זה מאפשרים כניסה נרחבת של אור. בנוסף, משתמשים פעמים רבות בחלונות בלגיים כחלון ויטרינה לסלון מפני שאלו מאפשרים לחלק את שטח החלון בצורות שונות ויצירתיות, מה שמוסיף הן מבחינה אסתטית (החלון עצמו הופך לפריט אסתטי מורגש בחדר) והן מבחינת האופן בו מאפשרים כניסה של אור ונוף מבחוץ (חלוקות שונות של שטח החלון מאפשרות ליצור אזורים בהם נכנס יותר או פחות אור, להדגיש יותר אזורים ספציפיים הנשקפים מבחוץ וכד').
בכל מקרה, הפרופילים הצרים מפנים את המבט והדגש כלפי החוץ – הנוף והאור הטבעי, כך שהחלון עצמו אינו מושך את העין אלא מה שנשקף מבחוץ.

מתן מענה לאתגרים ויכולת בידוד – חלונות בלגיים של אנדרסן

בעוד לחלונות בלגיים יתרונות אסתטיים ועיצוביים שונים הם גם מציבים אתגרים מסוימים, במיוחד בתחום הבידוד התרמי. כאשר מדובר בחלונות בלגיים בעלי מסגרת מברזל נוצרת בעיה ניכרת בכל הנוגע ליכולת החלון לבודד את הבית. החום או הקור המגיעים מבחוץ חודרים דרך מסגרת הברזל אשר מוליכה טמפרטורות ברמה גבוהה, ובעיה זו קיימת במידה רבה גם כאשר מדובר בחלונות אלומיניום בלגיים, זאת מכיוון שגם האלומיניום הוא חומר אשר אינו מבודד מטבעו, ומוליך את הטמפרטורה מבחוץ דרך מסגרת החלון, גם במקרה של זכוכיות כפולות ומבודדות.
כאן נכנס הגודל, הניסיון והוותק של חברת אנדרסן לתמונה – במעבדות המחקר של אנדרסן המומחים בייצור דלתות חוץ, חלונות מבודדים וחלונות מעוצבים פותחו חומרים מיוחדים במטרה לתת מענה בדיוק לבעיות מסוג זה. אחד מחומרים אלו נקרא – פייברקס (FIBREX), ומדובר בחומר העשוי מתערובת של עץ וחומרים תרמו פלסטיים. חומר זה פותח במיוחד על מנת לתת מענה לבעיות של בידוד במסגרות של חלונות, והוא מתאפיין ברמות גבוהות של בידוד תרמי מצד אחד ובחוזק והעמידות של האלומיניום מצד שני. כך מתקבל החלון המושלם – חלון בעל מסגרת צרה ואפשרויות עיצוב וחלוקה רבות ומגוונות, אך כזה אשר גם מבודד בצורה טובה, מסייע לשמור על הטמפרטורה הרצויה בבית ולהפוך את הבית כולו לחסכוני הרבה יותר מבחינת תצרוכת אנרגיה.

מחפשים חלונות הזזה, חלונות קיפ, חלונות גליוטינה או חלונות אטומים לרעש? הגעתם למקום הנכון, כל דלתות חוץ וחלונות לבית של חברת אנדרסן במחירים נוחים ועם שפע יתרונות. אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר טלפוני בטלפון מספר 077-8040240, או השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

בקשה להצעת מחיר

על מנת שנוכל לחזור אליכם עם כל העזרה שנוכל להציע, אנא השאירו פרטים:

077-80-40-240 מספר הטלפון של חברת אנדרסן ישראל

אפשר גם בטלפון:

דילוג לתוכן