חלון צרפתי

תחום החלונות והדלתות הוא כיום בישראל תחום עשיר ומגוון הרבה יותר ממה שהיה בעבר, בין השאר בזכות השפעות בינלאומיות המגיעות אלינו מחו"ל ומעולמות הארכיטקטורה והאומנות של תרבויות אחרות, ומאומצות בשמחה על ידי כולנו. תוכלו לקראו כאן באתר לא מעט אודות החלונות הבלגיים אשר כבשו בסערה את ישראל בשנים האחרונות, ואלמנט פופולארי נוסף בהקשר זה מגיע מהמדינה הסמוכה לבלגיה וממסורת ארכיטקטונית עשירה ומפוארת. הכוונה היא לחלון הצרפתי, ממנו ניתן למצוא יותר ויותר בישראל. מהו בדיוק החלון הצרפתי, מהם יתרונותיו ומה יש לחלונות אנדרסן להציע בהקשר זה?

עקרונות הרנסנס בעיצוב החלון לבית – חלון צרפתי

מקורם של החלונות הצרפתיים הוא בתקופת הרנסנס של לפני כמה מאות שנים, תקופה אשר אופיינה באירופה בפריחה חסרת תקדים של אומנות, תרבות וגם – ארכיטקטורה. כולנו וודאי שמענו על המבנים הגדולים והמורכבים והכנסיות המרהיבות של ימי הרנסנס אשר זוכים לאינספור תיירים גם כיום במדינות אירופה המערבית, אך מסתבר כי גם באינספור בתים בישראל של המאה העשרים ואחת ניתן למצוא השפעות ישירות של הרנסנס האירופאי, והחלון הצרפתי הוא אחד מהן.
הכוונה הכללית בביטוי "חלון צרפתי" היא לחלון מוארך אשר משתרע כמעט מהרצפה ועד לתקרה (ובמקרים רבים ממש לאורך הקיר כולו), ופעמים רבות גם נפתח בצורה המאפשרת להיכנס ולצאת אל המרפסת או החדר הסמוך. חשוב להבין כי אין סוג אחד ויחיד של חלון המוגדר כ"חלון צרפתי", וניתן למצוא ווריאציות שונות ומגוונות של חלון זה, אך הרעיון הכללי הוא של אותם חלונות מוארכים המשמשים גם כדלתות למרפסות, אותם מכיר טוב מאוד כל מי שביקר באחת מערי אירופה הקלאסית, ספציפית בצרפת ובאיטליה.
מקורו של החלון הצרפתי הוא כאמור בימי הרנסאנס האירופאי, אז החלו אדריכלים ומעצבים להאריך את חלונות הסלון מתוך כוונה לנצל בצורה טובה יותר את אור השמש הטבעי לצורך הארת פנים הבית. במיוחד ביבשת קרה כמו אירופה, חשוב לנצל כמה שניתן מהאור הטבעי המגיע במהלך שעות היום. בנוסף, הארכת החלון אפשרה גם לכניסה טובה יותר של אוויר ולאפשרות לאוורר את הבית בזמן קצר יותר במהלך השעות החמימות של היום (אשר אינן רבות באירופה במהלך חודשי הסתיו והחורף). גם האפשרות להפוך את החלון לדלת יציאה אל המרפסות הקטנות והמפורסמות של האדריכלות האירופאית בתקופה זו תרמה להתארכות החלון עד לקבלת החלון הצרפתי שאנחנו מכירים בימינו.

חלון צרפתי של חלונות אנדרסן

כיום, ניתן כאמור למצוא ווריאציות שונות של החלון הצרפתי, ובמקומות רבים תגלו כי מכנים כך גם חלונות אשר אינם בהכרח צרים ומוארכים או אינם נפתחים בצורה ה"קלאסית" כדלת אל המרפסת. בישראל משתמשים כיום בביטוי "חלון צרפתי" גם לתיאור של חלונות אשר אינם מלבניים, צרים וארוכים, אלא פשוט חלונות גדולים המשתרעים מהרצפה ועד לתקרה, ופעמים רבות גם מחולקים בצורה יצירתית ומעניינת.
בכל מקרה, בחלונות אנדרסן תוכלו למצוא מגוון רחב של חלונות גדולים, רחבים או צרים, קצרים או ארוכים, מחולקים ואחידים, אשר ניתן יהיה להגדירם כ"חלונות צרפתיים". למעשה, עדיף להכיר את החלון הצרפתי הקלאסי מפני שמדובר בחלון אסתטי ואלגנטי ביותר, אך אין צורך להיצמד להגדרות נוקשות יתר על המידה. ניתן לבחור ולעצב גם חלונות רחבים ביותר בתור חלונות צרפתיים, וליהנות מהיתרונות של חלון גדול ורחב ידיים, אשר הופך למעשה חלק מהקיר כולו לחלון אחד גדול ומרהיב.
חלונות צרפתיים מסוגים שונים של Andersen Windows מגיעים כמובן עם כל היתרונות המובנים שיש לחברה להציע, החל מאיכות המוצר ועד לאחריות המוטסת ארוכת הטווח.

חלון צרפתי - אנדרסן חלונות ודלתות

לפרטים נוספים אודות סוגי חלונות כמו חלון ויטרינה לסלון, חלון צרפתי, חלונות אטומים לרעש, חלונות מעוצבים ודלתות כניסה לבית של חברת אנדרסן המומחים בייצור חלונות מעוצבים ודלתות כניסה מעוצבות. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני בטלפון מספר 077-8040240, או להשאיר פרטים ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.

בקשה להצעת מחיר

על מנת שנוכל לחזור אליכם עם כל העזרה שנוכל להציע, אנא השאירו פרטים:

077-80-40-240 מספר הטלפון של חברת אנדרסן ישראל

אפשר גם בטלפון:

דילוג לתוכן