חלונות עץ מחומרים ממוחזרים

כשמדברים על בנייה ירוקה, חשוב להבין יסודות המושג "ירוק", ומול אילו קריטריונים יש לבדוק מוצר כלשהו על מנת להבין אם הוא אכן ידידותי לסביבה. במאמר זה אנו נבחן את המוצרים של חברת אנדרסן, מול קריטריונים אלו.

חלונות לבית – חומר למחשבה

• האם חיי המוצר הינו ארוך יחסית לתחום? כמה זמן אחריות יש למוצר? האם יש חלקי חילוף זמינים למקרה הצורך?
בין אם מדובר בחלונות אלומיניום , חלונות בלגיים, חלונות PVC או חלונות עץ חלון טוב ואיכותי, אמור להחזיק מעמד לפחות 15-20 שנים. לחלון אלומיניום יש אחריות של 7 שנים במקרה הטוב. לעומת זאת, חלונות ודלתות אנדרסן נהנים מאחריות יצרן של 10 שנים עבור כל חלקי החלון, ועשרים שנות אחריות עבור הזכוכית. חברת אנדרסן מחזיקה כמוצר מלאי חלקי חילוף עבור כל מוצריה – גם מוצרים אשר הפסיקו לייצר לפני 50 שנה! באנדרסן מאמינים שחובה "להחיות" מוצר עד כמה שניתן ולמזער את תדירות ההחלפה במוצר חדש. מדובר באידיאולוגיה – ולא באסטרטגיה: מבחינה עסקית עדיף היה לומר ללקוח, שכבר נהנה 20 שנה מהמוצר, שאין יותר חלקי חילוף וצריך להחליף את כל המוצר.
• האם לאורך חיי המוצר אנו חוסכים משאבים אחרים כתוצאה מהשימוש בו?
כן. מוצרי אנדרסן, מלבד יופיים וההנאה שהם נותנים לבעל הבית, חוסכים בצריכת חשמל ואנרגיה לקירור וחימום הבית בו הם מותקנים – לאורך כל חייהם. הזכוכית הטכנולוגית של חלונות אנדרסן, היודעת להכניס אור טבעי אך לסנן משמעותית את כניסת החום וקרני UV המזיקים, חוסכת בשימוש בתאורה מלאכותית במצבים בהם, ללא חלונות אנדרסן, היו בעלי הבית מגיפים תריסים ווילונות על מנת לא להכניס חום וקרני UV לבית בחודשי הקיץ.

חלון ירוק - לקחת בחשבון את איכות הסביבה

• האם חומרי הגלם הנצרכים בייצור הינם ממוחזרים? אם לא – האם יש שימוש אחראי בחומרי הגלם, כגון עץ? האם מדובר בכריתת יערות גשם – או שימוש ביערות שנשתלו ונוהלו לצורך ייצור מוצרים מהעצים?
השלב הראשון של ייצור חלונות עץ הוא שלב כריתת העצים. כל גזעי העצים המשמשים את אנדרסן הם עצים בוגרים הנבחרים בקפידה ומגיעים מיערות מתחדשים. מדובר ביערות שם נוטעים מליוני עצים בכל שנה על ידי שיטה הנקראת "ייערנות בר קיימא". שיטה זו דואגת לניהול יערות אחראי, בה כל עץ בוגר שנכרת מוחלף מיידית על ידי עצים צעירים.
לאנשי חברת אנדרסן חשוב לדעת, שאין פחות עצים על כדור הארץ כתוצאה מהתשוקה שלהם לייצר חלונות ודלתות איכות מעץ. בכל מוצרי החברה ישנו מרכיב של חומר ממוחזר – עד אפילו 40% במוצרי סדרת הפייברקס שלנו.
• האם הליך הייצור מזהם את הסביבה? האם ישנו מוצר דומה שאינו מזהם כך בייצור?
הליך הייצור של חלונות לבית  ודלתות כניסה מעוצבות של אנדרסן  הינו המתקדם מסוגו בעולם. גם שלב הייצור של חלונות העץ של אנדרסן לוקח בחשבון את איכות הסביבה. העצים נכנסים למכונה מיוחדת שסורקת אותם ובוחרת את הזוית הנכונה ביותר לפריסה כדי לנצל את הכמות המקסימלית של חומר הגלם. אך אל דאג, גם בשאריות העצים נעשה שימוש. מרגע הגעת גזעי העצים למפעל ועד להפיכתם לפרופילי חלונות ודלתות, כל הנסורת נאספת ומשמשת לחימום המפעל, וכן לייצור כל צרכי החשמל של המפעל – כולל הפעלת המכונות. שאר הנסורת נשמרת לייצור חומר "פייברקס" אותו המציאה אנדרסן בעלות פיתוח של 34 מיליון דולר במהלך 20 שנה. כעת, כתוצאה מהביקוש הרב למוצרי FIBREX נוצר מחסור בנסורת עץ במפעלי אנדרסן, והתחילו לקלוט גם נסורת מפסולת של חברות אחרות! אפילו חוטי הפלדה, אשר קושרים את משטחי חומרי הגלם המגיעים למפעלים, מוזנים למכונה אשר ממחזרת את הפלדה הזו. רק חברה הדואגת באמת לעתיד כדור הארץ תדאג למכונות כאלה ולהעסקת פועלים אשר יפעילו אותן.
חברת אנדרסן היא החברה היחידה בעולם לייצור חלונות ודלתות שעושה שימוש מקסימלי ומנצלת עד תום את כל חומרי הגלם בתהליך הייצור, כך שזיהום הסביבה הוא מינימלי ביותר.
• האם ניתן למחזר את המוצר או החומר ממנו הוא עשוי בסוף חייו?
כן. ניתן למחזר זכוכית ועץ, וכך גם חומרי החיפוי של החלונות והדלתות. חומר הפייברקס שלנו יכול לקבל עוד מספר מחזורי חיים לאחר השבתו למפעל.

דלתות בלגיות - Andersen

בחלונות אנדרסן תמצאו חלונות עץ העשויים מחומרים ממוחזרים הנקרא פייברקס, הלקוחות שלנו נהנים מאחריות יצרן של 10 שנים עבור כל חלקי החלון, ועשרים שנות אחריות עבור הזכוכית. באנדרסן תמצאו שפע של סוגי חלונות ביניהם: חלונות מבודדים , חלונות הזזה, חלונות אלומיניום , חלונות בלגיים וחלונות עץ . אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני בטלפון מספר 077-8040240, או להשאיר פרטים ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.

בקשה להצעת מחיר

על מנת שנוכל לחזור אליכם עם כל העזרה שנוכל להציע, אנא השאירו פרטים:

077-80-40-240 מספר הטלפון של חברת אנדרסן ישראל

אפשר גם בטלפון:

דילוג לתוכן